System ERP odoo

System Enterprise Resource Planning (ERP)

Przedsiębiorstwa zaczynając działalność inwestują w systemy IT – księgowe, magazynowe, kadrowe i cały szereg innych. Rzadko się zdarza że są to współgrające ze sobą produkty jednej firmy – na ogół są to osobne pakiety różnych firm, korzystające z osobnych baz danych czy serwerów. W efekcie np. przygotowanie raportu obejmującego pracowników, ich wynagrodzenia, pozostałe urlopy, premie i obsługiwaną sprzedaż czy klientów wymaga zaangażowania czasu kilku osób, wydobycia danych z kilku programów, i połączenia ich w spójny raport. Dla firm niewielkich jest to rozwiązanie – do pewnego czasu – akceptowalne, ale w pewnym momencie okazuje się że nakład pracy na uzyskanie statusu przedsiębiorstwa na podstawie danych z kilku różnych systemów staje sie nieakceptowalnie długi.

Rozwiązania ERP zbierają w jednym narzędziu szereg funkcji, realizowanych na ogół przez osobne programy – w efekcie umożliwiają zastąpienie jednego programu finansowego, drugiego kadrowego, trzeciego magazynowego i szeregu innych przez jeden, zawierający analogiczne moduły. W efekcie takiej operacji (wdrożenia systemu ERP), przedsiębiorstwo zyskuje jedno nowe narzędzie obsługujące wszystkie działy i funkcjie realizowane w firmie, a dane przechowywane są w jednej bazie danych – co w efekcie czyni uzyskanie spójnej i natychmiastowej informacji o stanie przedsiębiorstwa dostępne naprawdę natychmiast, i przez każdego uprawnionego użytkownia – bez angażowania działów księgowości, kontrolingu czy innych (dodatkowe informacje o jednej z zalet wdrożenia systemu ERP – tzw. business intelligence – tutaj).

Istniejące moduły pakietów ERP zapewniają realizacje każdej funkkcji biznesowej w przedsiębiorstwie – od produkcji, przez zarządzanie projektami i finansami, aż do zarządzania zasobami ludzkimi. 

Rozwiązania dla firm każdej wielkości

Oferujemy wdrożenie uznanego systemu ERP z grupy open source – odoo (dawniej znany jako OpenERP). Wdrożenie takie jest adresowane do firm mniejszych, gdzie aspekt finansowy jest kluczowym czynnikiem decydującym o wdrożeniu. Samo oprogramowanie (pomijając opcjonalne opłaty za maintenance i pomoc techniczną) jest bezpłatne, co sprawia że głównym kosztem wdrożenia jest czas pracowników firmy wdrażającej u siebie system ERP.